СЗО потврди – Пренесување на коронавирус во воздухот е можно за време на овие постапки

Светската здравствена организација денес соопшти дека пренесувањето на коронавирус преку воздух може да се случи за време на медицинските постапки,…

(ФОТО) Број 1 за лето 2020: Најженствениот моден додаток

Сламениот шешир е најзаводливиот летен додаток во женскиот гардеробер, смислен да штити од сонце, но и да привлекува внимание. Освен…

СЗО ПРИЗНА: Вирусот се пренесува преку воздух во ресторани и спортски сали, но потребни се уште истражувања

Според Светската здравствена организација потребни се уште истражувања за трансмисијата на корона вирусот преку воздух. Во најновите упатства за пренесување…

Ледена торта: Рецепт за оние кои обожаваат кафе и чоколадо

Ако додадете кафе во чоколадна ледена торта ќе добиете одличен вкус кој ќе го обожаваат дури и оние кои не…

ВИДЕО: Починаа сијамските близначиња кои делеа едно тело и две срца

Сијамските близначки, девет дена по раѓањето починаа во период од три часа. Двете сестри, сијамските близначки, кои делеа едно тело,…

Храна како афродизијак! Намирници кои ги будат страстите

Афродизијаците можат да делуваат на два начини, постојат тие кои го стимулираат умот и оние кои предизвикуваат сексуална желба. Овие…

(ФОТО) Што имаат заедничко овие македонски водителки и блогерки: Изграден тренди моден стил

Македонскиот бренд ЛИНЕА е врската која ги обедини највпечатливите лица кои ги препознавате од телевизските екрани или социјалните мрежи. Maryse…

6 утрински вежби против стрес

Живееме во динамично и многу стресно време, затоа е добро да знаеме неколку вежби кои ќе ни помогнат во надминување…

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Според резултатите од истражување на Универзитетот Флорида, ако ја имате оваа крвна група, вие сте магнет за комарци. Дали сте…

(ФОТО) 6 вида на чанти кои издаваат дека сте „провинцијалка“

Овој додаток може да направи многу штети со изгледот на дамитеНеправилниот изглед може да биде вистинско модно промашување. Ова изгледа…