Експлицитните пцости ја намалуваат болката

Традиционалните пцости, не оние помеките алтернативи, туку оние пожестоките, ја зголемуваат издржливоста на болка, и тоа до една третина, објави…

Кога кризата ќе тропне на вратата – зошто жените бираат неверство наместо развод?

Кога љубовта ќе почне да се гасне некои жени избираат да изневеруваат наместо да поработат на решавање на проблемите. Жените…

НЕ ВИ ТРЕБААТ РИГОРОЗНИ ДИЕТИ: Тајната е во овие намирници!

Ригорозните диети, со тоа што донесуваат краткорочни резулатати, не се ниту малку здрави. Ако сакате помалку килограми, без гладување и…

(ФОТО) Го врати времето назад: Мерием Узерли на филмскиот фетсивал во Венеција изгледа како Хурем Султан

Убавата актерка со турско потекло, Мерием Узерли, кај нас позната како Хурем Султан, беше гостинка на Филмскиот фестивал во Венеција,…

Фејсбук сака да го сокрие бројот на „лајкови“

Истражувачи на апликации пронашле во Андроид Фејсбук – код опција, која ги сокрива бројот на лајкови, баш како што тоа…

Не можам да се откажам од детските витамински креми: Елена Стојановска за својот младешки изглед

Една од најубавите наши водителки и омилена на гледачите, Елена Стојановска е дел од тимот на Утринската програма на Тв…

Читајте го ова секогаш кога сте во лошо расположение

За некои ти си сѐ… Твојата насмевка може да ги усреќи дури и оние на кои не им се допаѓаш.…

Пет кризни моменти во секоја врска

Долгите врски се менуваат со текот на времето и се соочуваат со различни предизвици. Експертите за врски тврдат дека постојат…

(ФОТО) Ким ја копира Бијонсе: Фановите изреволтирани од новата насловна на „Vogue“

„Таа е опседната со Бијонсе“ – коментираат фановите… Ким Кардашијан уште еднаш ја имаше честа да ја краси насловната страница…

Родените во овој хороскопски знак најлесно можат да ви го уништат расположението

Иако постојат луѓе на кои им се многу драги и блиски родените во овој знак, сепак за голем дел од…