Хороскоп за сабота 15. февруари 2020

ОВЕН Работа: Важно е да не престанувате да се трудите и да вложувате напори во својата работа. Ќе ви се…

Не е сеедно: Чоколадото треба да го чувате на посебно место

Доколку сте одлучиле да купите некоја подобра и поскапа чоколада, не треба да ја изедете на брзина додека чекате автобус,…

Викенд хороскоп 15-16.02.2020

Овен (21.03 – 20.04) Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и…

Ова гратче во Германија лежи на 72 тони дијаманти, а сепак никој нема намера да го урне

Жителите од гратчето Нордлинген во Германија знаат дека живеат на дијаманти, но немаат намера да го уништат ова преубаво гратче…

Опасно по здравје! Овие намирници никако не смеете да ги комбинирате!

Вака комбинирана храна може да предизвика дигестивни проблеми, а особено лицата со чувствителни стомаци треба да ги избегнуваат. Ако ја…

Дневен хороскоп 14.02.2020

Овен Денес денот постојано на некој чуден начин ќе ви биде мистериозен и нема да знаете што се случува. Кога…

Овој 14 февруари ќе биде рекорден по потрошувачката: Американците за Денот на вљубените ќе потрошат 27 милијарди долари

Граѓаните на САД на Денот на вљубените ќе потрошат околу 27,4 милијарди долари, прогнозираат аналитичарите. Овој 14 февруари, според прогнозите,…

Природен афродизијак! Зголемете го либидото за денот на вљубените со помош на овие намирници

Зачинете го вашиот сексуален живот… Доколку сакате малку да ги зачините и вашите љубовни игри во спалната соба тогаш прво…

Специјална торта за Денот на вљубените

ПОТРЕБНИ НАМИРНИЦИ8 јајца,11 лажици брашно, 1 пециво, 1 ванила,1дл млеко, 0,5 дл масло, изрендана кора од портокал. Фил2 пудинга од…

Зошто треба да пиете лимонада со мед секој ден?

Секојдневното пиење лимонада со мед носи големи здравствени предности за нашиот организам. Што под тоа разбираат докторите, односно на кој…