5 Причини зошто НИКОГАШ нема да донесам дете на овој свет

Постојано слушам дека децата даваат смисла на животот. Постојано слушам дека децата се најголемото богатство. Постојано слушам дека децата се…

Ако те затрудни, не значи дека треба да кажеш “да” и да си го уништиш животот

Пред да започнам да го пишувам текстот, сакам да наведам дека немам намера да навредам некого, туку да споделам мислење…

Што мажите прво забележуваат кај жените во текот на сексот?

Физичкиот изглед е подеднакво важен и за мажите и за жените, но во текот на водењето љубов мажите забележуваат работи…

7 Ситници на кои ја губиш девојката засекогаш

Мажите и жените се комплицирани на многу различни нивоа. Тоа што него не го интересира, може да ја држи неа…

Ако те сакам, не значи дека ќе останам со тебе по секоја цена

И претходно ја разработив оваа тема во текстов 10 Причини зошто жените го оставаат мажот кој го сакаат. Но, мислам…

ВТОР ДЕЛ: Најемотивните љубовни филмови на кои сме плачеле

Со оглед на тоа дека ви се допадна претходната компилација од емотивни љубовни филмови, одлучив да направам втор дел. Но,…

5 Причини зошто девојките влегуваат во нова врска, а се уште го сакаат бившиот

Постојат неколку причини поради кои девојките влегуваат во нова врска, веднаш после раскинување на претходната. Не кажувам дека не постојат…

Скршеното срце може да ве убие, вели науката

Ако се прашувам јас, никој не може да ви го скрши срцето, затоа што срцето е мускул. Шегата настрана, знам…

3 Тајни причини зошто мажите ги оставаат паметните жени

Покажувал интерес кон вас подолго време, но наеднаш престанал? Не грижете се. Не сте единствени. Сите сме резервирале соба, еднаш…

Топ 5 љубовни филмови за 2018 кои мора да ги гледате

Доколку сте љубители на романтични филмови, листата со филмови за 2018 кои не смеете да ги пропуштите, сигурно ќе ви…