Гратче без Корона во Италија продава куќи за 1 евро

Мал град на прстите на италијанската чизма сака нови жители – тоа ќе ве чини само 1 евро. Во Cinquefrondi – лоциран…

Tуристка од Тајван била уапсена поради „провокативно“ бикини

Дваесетишестгодишната Лин Зу Тинг од Тајван била уапсена поради „провокативно“ бикини. Лин летувала на филипинскиот остров Боракај заедно со нејзиното…

Ова се 7-те најчудни улици на светот

Колку и да сте сигурни дека сте ги виделе сите “необични” решенија за проектирање на улици, во светот постојат и…

Најубавото грчко село кое е идеално да го посетите наесен – ноќевање за двајца чини помалку од 30 евра

Планинскиот ланец Атаманика и популарните села за кои Грците слушнале, но ниту самите не ги посетиле. Најмногу поради тоа што…

При посетата на магичниот Хелсинки обавезно посететеја улицата Булеварди и Старата црква

Дали некогаш сте размислувале за тоа како е да имате сопствен театар? Една од знаменитостите на градот е на продажба……

Ова се најскапите градови на светот за 2019 година: Погледнете на кое место се најде нашиот главен град

Замислете кога за возење со такси, вечера, кино и безалкохолен пијалак би платиле 215 евра. А сега замислете го животот…