ФОТО: Почина жената на која за првпат во Америка и беше извршена трансплатација на лице

Почина Кони Кулп, жената на која и беше извршена првата транслатација на лице во Америка, откако била застрелана во лице.…

„Бумеранг мажи”: Кои се тие и зошто треба да се избегнат?

Ние сакаме континуитет и сигурност во нашите односи. Што ќе правиме со некој што се појавува и исчезнува од нашите…

Откриено зошто COVID-19 предизвикува губење на чувството за мирис

Губењето на чувството за мирис претставува еден од најчестите и најраните симптоми на COVID-19, а група американски научници тврди дека…

Едноставен трик за да изберете најслатка лубеница

Една од најголемите дилеми во летните денови е изборот на најслатката лубеница. Но без гајле, постојат едноставни трикови кои можат…

Совршен тен за неколку минути: Направете сами препарат за самопотемнување од само една состојка

Половина од летото помина, а многумина од нас не одлучија да одат на море, но тоа не значи дека не…

Позитивниот став го продолжува животот

Истражувањето спроведено врз пациенти со срцеви болести го поврзало позитивниот став со подолг животен век. Холандски и дански научници од…

Не сме мислеле така: Пет вкусни намирници кои се изненадувачки здрави

Некои од највкусните намирници најчесто се етикетирани како нездрави поради лошиот начин на конзумирање. Поголемиот дел од нив доаѓаат од…

Овој симптом е клучен показател за Ковид-19: Се манифестира на три начини

Многу луѓе кои се заразени со коронавирусот го имале овој симптом, кој што вообичаено се јавува во првата фаза на…

(ФОТО) Егзотичен модел на костим за капење: Карлеуша диктира трендови

Познатата пејачка секогаш e уникатна и единствена во изборот на облека. Деновиве Јелена Карлеуша одмара во Труција со ќерките, а…

Летен десерт без печење: Торта со џин тоник

Љубителите на џин тоник ќе го обожаваат овој десерт. Освежителен е и лесно се подготвува. Состојки: -200 грама чајни колачи…