Бебе има веќе 17 месеци, а никој не знае кој пол е – ќе дознае кога ќе има 21 година

Пред повеќе од една година Хобит Хамфри(38) и Џејк Ингланд (35) од Англија станале родители. Меѓутоа она што е несекојдневно…

Совети кои ќе ви помогнат да останете здрави во претстојната сезона: Правете го ова за да ги избегнете вирусите

Жолти есенски лисја, долги прошетки и пријатни ноќи – есента е позната по овие и многу други работи, меѓу кои…

Четири причини зошто згаснува страста во врската

Во првите месеци од врската обично сè е мед и млеко. Разговарате со партнерот, излегувате и не можете да се…

Рибите најопасни во зодијакот: Со овие 3 хороскопски знаци мажите најчесто ги изневеруваат своите партнери

Знаете кога за некои жени ќе кажат дека се фатални. Тие секогаш се самоуверени, немаат табуа, а не се нималку…

(ВИДЕО) Џеј Ло ги остави сите без здив: Во придружба со Донатела Версаче излезе на пистата

Брилијантната Џеј Ло (50), која не престанува да нижи успеси, особено оваа година, присуствуваше и на модната ревија на славниот…

Како да се справите со прибирливоста на храна кај детето?

Сигурно имате проблем со видот на исхраната кој го внесува вашето дете? Или за неколку видови на храна. Овој проблем…

Љубов во октомври: Овие 3 хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа

Овен За Октомври, ѕвездите прогнозираат големи промени за Овенот. Осамените претставници на овој хороскопски знак ќе запознаат личност која целосно…

Среќните парови почесто се расправаат

Караниците изгледа се од клучно значење за среќен брак, барем така покажува новото истражување спроведено на Универзитетот Тенеси. Резултатите покажале…

Поштар забележал девојче кое плаче, па се приближил: Кога ги видел нејзините раце се наежил, а приказната е страшна! (ВИДЕО)

Поштарот Иван Крисостомо ја работел својата нормална рута во Сакраменто. Но, еден ден му се случи нешто неверојатно. Џон излегол…

(ФОТО) Деми Мур остана без десна рака

Актерката Деми Мур присуствуваше на премиерата на својот нов филм „Corporate Animals“ во Лос Анџелес. За оваа важна вечер, актерката…