Мисајловски: Од Власт која организираше поткуп и фалсификат избори какви што поминавме, не може да се очекува чесност и принципи

Владо Мисајловски на својот фејсбук профил се осврна на изборите: Техничкиот премиер вели купувањето пратеници било небулоза на опозицијата. Тоа…

Трамп најави можност за одложување на претседателските избори поради пандемијата

Претседателот на САД, Доналд Трамп првпат најави дека се разгледува можноста за одложување на претседателските избори во ноември, наведувајќи ги…

ДУИ не е победник на изборите, правото на глас мора да се почитува порачаа на АА и Алтернатива на маршот во Скопје

Држава што ги почнува преговорите за членство во Европската Унија не смее да дозволи дел од нејзините граѓани да бидат…

(АУДИО) Граѓанин сведочи за тоа како бил поткупен да гласа за СДСМ на изборите

Граѓанин од источна Македонија чијшто идентитет е познат на порталот „Брегалнички.мк“, каде што го објавуваат скандалот, во телефонски разговор изнесува…

ДИК ги објави конечните резултати од изборите

Според конечните официјални резултати од предвремените парламентарни избори што се одржаа на 15 јули, Коалицијата „Можеме“ предоведна од СДСМ освои…

Руското МНР: Апсурдни се обвинувањата за руско мешање на изборите во Македонија

Обвинувањата дека Русија се мешала во неодамнешните парламентарни избори во Северна Македонија се апсурдни, изјави портпаролката на руското Министерство за…

Апасиев: Ќе ве натераме и ќе го промениме овој шизофрен систем што ја фалсификува народната волја

Лидерот ан Левоца, професорот Димитар Апасиев, вели дека резултатите од изборите покажале дека Донтовиот изборен модел е неправеден, особено кон…

Управниот суд „затрупан“ со тужби од партиите – Алијанса/Алтернатива 75, Левица со 101 тужби за изборите

Политичката партија Левица во Управниот суд поднесе 101 тужби за заштита на избирачкото право на подносителите на листите. Од Управен…

Алијанса на Села в понеделник излегува на протестен марш

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, ги повика симпатизерите на партијата да излезат на протестниот марш поради изборниот ден…

Лажниот сјај на изборниот триумфализам: Сопствениот неуспех Заев го компензира со напади врз ВМРО-ДПМНЕ

На лидерот на владејачкиот СДСМ, екс-премиер и претендент за нов мандат, Зоран Заев, по се изгледа, не му цутат рози…