Мицкоски: Не треба ПИ-АР и трка за политички поени и слава, мора итен пакет антикризни мерки за заштита на здравјето и бизнисот

Интегрален текст од изјава за медиуми – Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Состојбата со справувањето со корона вирусот од…

Мицкоски: Прогласување на кризна состојба, и сет антикризни мерки за бизнисот и граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Внимателно ја следиме состојбата со развојот и ширењето…

Ја повикуваме дијаспората да се регистрира за гласање и да ни се придружи во обновата на Македонија

Интегрален текст од прес конференција на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денес, 11-ти март е последен ден за пријавување…

Николов: Само итни интервенции на клиниките и план за регрутирање на медицинскиот кадар со цел соодветен одговор на ситуацијата со корона вирусот

Интегрален текст од прес конференција на Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани, Бројот на заболени на Клиниката за…

Мицкоски: Даваме шанса на нова генерација, над 95% се нови кадри и кандидати за пратеници, која ќе ја донесе победата

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани присутни, Денес заседаваше Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ при…

Шилегов ќе ги „потопи“ галиите на Вардар (ВИДЕО)

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов даде рок од 30 дена сопственикот да ја отстрани галијата кај стара пошта. Според него,…

Стојаноска:Неспособноста на Филипче не смее да се плаќа со човечки животи. Оставка веднаш!

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани, Здравјето на граѓаните поради неспособноста на…

Визијата на ВМРО-ДПМНЕ за здравствениот сектор е да се создаде здравствен систем кој ќе биде ефикасен и достапен за секого

Интегрален текст од прес конференција на Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани, Состојбата со здравствениот систем е поразителна.…

СДСМ на изборите оди со стари и истрошени кадри

Почитувани, СДСМ на изборите оди со истрошени и очајни кадри. Има ли поголеми истрошени и поочајни кадри од Зоран Заев…