Следната година „Huawei“ ќе го лансира својот оперативен систем за смартфони

„Huawei Technologies“ ќе го лансира својот мобилен оперативен систем „Harmony“ во паметните телефони веќе следната година, изјави шефот за деловната активност на компанијата со потрошувачки уреди, цитиран од...

КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска е Рождество на Пресвета Богородица – Мала Богородица

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 8 септември. Денеска е Рождество на Пресвета Богородица, меѓу народот познат празникот како Мала Богородица. Пресвета Дева Марија се роди...

(видео) НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Предаден и во борба со аскерот, со последниот куршум се...

На 21 септември 1902 година (според некои извори 1901-ва) во родниот Велес, во Џајково Маало, во борба против османлискиот аскер, откако снемал муниција, се самоубил македонскиот револиционер Миле Поп...

Претера со фотошопот: Луна ги сликаше силиконите кои и се поголеми од главата, за...

Пејачката Луна Џогани овие денови по запросувањето е на заслужен одмор во Турција заедно со својот свршеник. Таа секојдневно ги изненадува фановите со објавените фотографии од миговите поминати...

(ФОТО) Со дресот на Барселона, во мислите – со Јувентус!

Јувентус вечерва ја победи Сампдорија со 3-0 и успешно ја отвори новата ера, предводена од Андреа Пирло на клупата. Дел од торинскиот тим повеќе не...

Вечерва пpивeдeни и мaлтpeтиpaни 30-деца од навивачката група „Комити“

30-тина момчиња од навивачката група „Комити“ вечерва се приведени и однесени на распит во Полициската станица во Кисела Вода, дознава „Инфомакс“. Според нашите информации, момчињата се приведени по...

Земјотрес во Далмација

Далмација денеска ја погоди земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 12 километри југоисточно од Грачац, 88 километри северозападно од Сплит....

Идентификувана жената која испрати писмо со отров доТрамп

Полицијата ја идентификува жената која испрати писмо до претседателот на САД, Доналд Трамп, во кое се наоѓаше смртоносниот отров рицин. Писмото најверојатно испратено од Канада, вчера беше пресретнато од...

Жена повредена во сообраќајка во делчевско, пренесена во Клинички центар

На 19.09.2020 во 13.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на крстосница кај с.Тработилиште, делчевско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со штипски регистарски ознаки, управувано...

Нов протест на мајките на породилно

Мајките кои се на породилно утре ќе излезат на нов втор по ред протест пред Владата, во обид да издејствуваат укинување на одлуката во среда да се вратат на...

Бидете ни пријатели

7,285FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Седум знаци кои покажуваат дека сте навистина добри во кревет

Сексот е една од најубавите работи во светот, но како да знаете дали сте добри во кревет? Едноставно – ова се 7 знаци...

Постојат 6 типа на неверство, а не се знае кое е полошо

Според бројни студии, скандалите се една од најчестите причини за раскинување и разделување на паровите. Во животот, не можеме секогаш да сметаме дека сè...

Прирачник за заведување од 1956-та година: Вака жените ги освојувале мажите во тоа време…

Овие правила кои што ќе ви ги претставиме во продолжение, морала да ги почитува секоја една жена. Еден женски магазин од 1958-та година,...