Со полиција ќе се земаат анкети од семејството на покојникот кој беше закопан без протокол

Министерството за здравство во соработка со Центарот за јавно здравје Скопје, а под асистенција на Министерството за внатрешни работи, денеска…

Костовски: СДСМ ги продава македонските интереси

Најчудно е тоа што има изненадени, многу е чудно човек да биде изненаден на ваков потег од функционер на СДС.…

Интер се заканува дека на терен ќе излезат со јуниори во полуфиналето од купот

Три од четири екипи кои се најдоа во полуфиналето од Купот на Италија се незадоволни од доделените термини. Додека чекаме…

Трипуновски до Николовски: Твојот шеф Заев и брат му Вице кршеа политички час да делат поткуп и го загрозија здравјето на луѓето

Љупчо, директно твојот шеф Зоран Заев и неговиот брат – Вице, во Струмица ставија во ризик стотици луѓе, Ваши активисти…

Најмногу заразени во Скопје има во Чаир и Бутел

Од денешните нови 35 случаи на Ковид 19 на ниво на држава, најмногу се во Скопје. Според информациите од Институтот…

Чулев: Управен суд ја поништи одлуката на Влада за 88 распоредувања во МВР

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска преку соопштение информира дека Управниот суд на седница одржана на седми мај годинава…

Вонредна состојба уште 14 дена

По седницата која се одржа денеска на Советот за безбедност претседателот Стево Пендаровски даде изјава и прогласи вонредна состојба уште…

Во Индија нов рекорд во бројот на новозаразени со коронавирусот

Индија денеска регистрира уште еден црн рекорд во бројот на новозаразени со коронавирусот- инфицирани се уште 7.964 лица, а починале…

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во Лондон е заверено распарчувањето на Македонија меѓу Грција, Србија и Бугарија по Првата балканска војна

На 30 мај 1913 година во Лондон е потпишан мировниот договор со кој завршила Првата балканска војна и со кој…

Новата реалност на Заев и Филипче: Пет починати во последните 24 часа од Ковид 19 во Македонија, 35 новозаразени

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа има пет починати од Ковид 19 во Македонија и 35 новозаразени.…