Стилска инспирација: Јелена Спенџарска со топ комбинации за летен одмор

ТВ водителката Јелена Спенџарска е девојка која секогаш внимава на својот изглед. Без разлика дали станува збор за „аутфит“ за…

Правеле свадба во двор во Велес среде епидемија на коронавирус

СВР Велес поднесе кривична пријава против Р.Д.(41) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според…

(ВИДЕО) Конечно, пробиен бедемот на Копенхаген и тоа од пенал!

Цели 94 минути им беа потребни на фудбалерите на Манчестер Јунајтед да најдат пат до мрежата на Копенхаген иако во…

Дневен хороскоп за вторник: Еден знак ќе стави крај на некој лош однос од минатото

Овен Може да очекувате добар ден во кој на работа се ќе ви оди лесно и без стрес. Комуникацијата со…

Заев: Разговорите продолжуваат, влада треба да се формира, нови избори не се решение

Жалам што не можеме денеска да соопштиме дека има договор помеѓу двете страни со коишто разговаравме. Логично разговорите ќе продолжат…

Ахмети: Ќе зависи од волјата на двете страни за да имаме позитивен епилог во полза на државата

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, денеска, по средбата со претседателот на СДСМ Зоран Заев во Собранието истакна…

Тамара се породи на плажа, а не ни знаела дека е бремена

Детето кое се роди неодамна на плажа во Италија го доби името Паоло и е седмо дете на мама Тамара…

Згодната ќерка на Борис Бекер примамува погледи: Нејзиното момче не можеше да одолее, па ја зграпчи (ФОТО)

За време на прошетката низ Лондон, сите зјапаа во Ана Ермакова, ќерка на поранешниот познат тенисер Борис Бекер. Во провокативно…

Јовановиќ: ЕВН лани оствари 32 милиони евра добивка, а 100.000 граѓани живеат со 40 денари на ден

„Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се…

Бела куќа: САД загрижени од ситуацијата во Белорусија

Портпаролот на Белата куќа, Кејли Мекенани, денеска изјави дека САД се длабоко загрижени од ситуацијата со изборите во Белорусија и…