ЌЕ ВИ ГИ РАЗГАЛИ СРЦАТА: Синот на Меси го „украде“ шоуто! (ВИДЕО)

Sharing is caring!

Лионел Меси оваа вечер во Париз во изборот на „Франс Фудбал“ ја освои рекордната шеста „Златна топка“. Аргентинецот влезе во фудбалската историја и стана првиот играч со шест освоени „Златни топки“.

Зад себе ги остави Кристијано Роналдо со пет на вечната листа, а Португалецот одлучи да не се појави на гала церемонијата во францускиот главен град.

Зад Меси и Роналдо се Мишел Платини, Јохан Кројф и Марко ван Бастен со по три „Златни топки“.

На видео записот погледнете ја реакцијата на неговиот помал син, четиригодишниот Матео кој ќе ви ги разгали срцата.

И додека скоро сите со стоечки овации го испратија и поздравија успехот на ѕвездата на Барселона и го слушаа неговиот говор, неговиот син беше пресреќен.

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ му ја врачи наградата на Меси.

– Им благодарам на сите новинари кои гласаа за мене и сакаа да ја освојам наградата. Им благодарам и на колегите кои придонесоа во ова признание. Големо благодарам – истакна Меси.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *