Пандемијата на корона вирусот не поштеди никој. Меѓу 170.000 заразени има и многу светски ѕвезди.

За среќа, популарната актерка Ема Стоун не е една од луѓето погодени од вирусот, кој опфати многу земји, но Ковид-19 влијаеше на голема промена во плановите, како за многумина, така и за неа. Оскаровката беше принудена да ја откаже и одложи нејзината венчавка за време кога целокупната ситуација ќе се стабилизира.

За популарната двојка, режисерот Дејв Макари и актерката Ема Стоун, лекарите препорачаа церемонијата да ја одложат заради неможноста на многу луѓе да присуствуваат во иста просторија. Бидејќи ова е единствениот начин да се спречи ширењето на болеста, очекуваме нов датум за венчавка на оваа двојка.

View this post on Instagram

NEWS🔥| MY BABY IS ENGAGED! 😭😍THEY LOOK SO HAPPY AND IN LOVE, I'M GENUINELY CRYING AND FREAKING OUT AND I CAN NOT BELIEVE IT, SHE'S STILL A LIL BEAN. PLS PROTECT THEM AT ALL COST😭 Via: @davemccary . . . #emmastone #emilyjeanstone #emilystone #davemccary #emmastonej

A post shared by Emily Jean Stone 🌟 (@emmastone.j) on

Потсетуваме, Ема и Дејв се запознаа во декември 2016 година на снимање на емисијата Saturday Night Live во продукција на самиот Макари. По состанокот, парот не сакаше да ја потврди својата врска, а во јануари 2019 година за прв пат се појавија на јавен свечен настан.