Ја засени невестата: Лејди Гага згодна старосватица во розево (ФОТО)

Лејди Гага беше една од старосватиците на свадба на блиска пријателка, стилистката Сара Тано, па го „украде” целото внимание со стилот во розево. Пејачката беше облечена во розев тесен фустан со висок израз, кој ги нагласуваше нејзините нозе, а бојата на косата беше во иста боја како фустанот.

View this post on Instagram

Lady Gaga no casamento da @sarahtannomakeup Mexido 🇲🇽 . . #LasVegas #ladygaga #gaga #GagaVegas #tonight #enigma #millionreasons #ladygagafan #HappyPrideMonth #littlemonster #lilttlemonsters #mothermonster #HausOfGagaLV #HausOfGaga #LG6 #queengaga #ladygagafan #ladygaga4ever #gagasmedia #loveyouforver #proudofyou #neverchange #weloveyougaga #stefanigermanotta ]

A post shared by 🌟🅻🅰🅳🆈 🅶🅰🅶🅰 🌟 (@lady.gaga.xoxo) on

Поради тоа што свадбата била на плажа, Гага одеше боса. Нејзините објави на социјалните мрежи откриваат дека таа многу се забавувала на свадбата.

View this post on Instagram

My favorite 😍😍😍😍😍😍 . . . . • • • 👬 #gay #gays #boy #toptags #gayfit #gayjock #gayboy #gaytops #gayabs #gaybears #gaylife #gaybutt #gayguy #gaypride #gaysexy #gaymen #gaybooty #whatsappgay #instagay #gayhunk #gaylove #gaykik #gayman #gayboys #gaystyle #gaybottom #gayhot #gaymuscle #gaytwink #gayfitness

A post shared by 🌟🅻🅰🅳🆈 🅶🅰🅶🅰 🌟 (@lady.gaga.xoxo) on

На Инстаграм објави видео каде што заедно со невестата и другите старосватици заводливо танцуваат на маса, а една фотографија ја објави со наслов: „Епска свадба“.

View this post on Instagram

#LadyGaga at @sarahtannomakeup & @timstewart Wedding in Cabo, Mexico. #gaga #mexico #wedding #cabo

A post shared by Lady Gaga Now 👾 (@ladygaganownet) on

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *