Полицијата во Њујорк објави соопштение во кое се вели дека го привеле Мајорс откако добиле извештај за жена со полесни повреди која била пренесена во болница.

Зборувајќи за Холивуд Репортер, претставникот на актерот рече:

– Тој не направи ништо лошо. Со нетрпение очекуваме да го расчистиме неговото име и оваа ситуација.

Според соопштението на полицијата, властите биле повикани во стан во Њујорк, откако одговориле на повикот во кој маж бил вклучен во семејна расправија со жена. Жената во полиција изјавила дека била нападната и, според соопштението, се здобила со полесни повреди на вратот и главата и била пренесена во болница.

- Спонзор -

Актерот Џонатан Мејџорс е уапсен откако наводно нападнал жена за време на семејна расправија.

Мејџорс неодамна се појави во Марвеловиот „Ant-Man and the Wasp: Quantumania“ како Канг, и наводно ќе ја повтори својата улога во 2-та сезона на „Loki“, откако прво го имаше своето деби како Канг во првата сезона на серијата.