Ѓоковиќ одговори на предизвикот на Федерер! (ВИДЕО)

Во море на спортски предизвици кои во време на пандемијата на коронавирусот кружат низ социјалните мрежи, нов доаѓа од страна на Рожер Федерер.

Федерер „предизвика“ тенисери, кошаркари, фудбалери, скијачки, но и луѓе надвор од спортот како на пример американскиот поп-музичар Џастин Тимберлејк, со цел да се остане дома и така да се спречи ширењето на опасната зараза.

View this post on Instagram

Here’s a helpful solo drill. Let’s see what you got! Reply back with a video and I’ll provide some tips. Choose your hat wisely 🎩😉👊 #tennisathome How else are you guys #TrainingFromHome @toni.kr8s @giannis_an34 @gianluigibuffon @virat.kohli @tombrady @trevornoah @lukadoncic @swish41 @leomessi @cristiano @alexzverev123 @thisisbillgates @kensingtonroyal @thehughjackman @k.mbappe @hank30nyr @rafaelnadal @cocogauff @davidbeckham @zidane @stephencurry30 @therock @beargrylls @coldplay @djokernole @kingjames @thierryhenry @serenawilliams @lindseyvonn @mikaelashiffrin @valeyellow46 @lewishamilton @iamzlatanibrahimovic @chrishemsworth @justintimberlake

A post shared by Roger Federer (@rogerfederer) on

Novak Djokovic’s answer your Federer’s challenge! He also got a green wall. pic.twitter.com/RXaNoUStD0

— José Morgado (@josemorgado) April 7, 2020

Швајцарскиот тенисер го номинираше и првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ кој учествуваше во неговиот предизвик.

– Доволно добро Рожер Федерер? Ме победи со тој волеј повеќе од неколку пати, мислам дека не ти требаат никакви совети – напиша Ѓоковиќ.

Федерер и Ѓоковиќ досега се сретнале 50 пати, а нешто подобар учинок има српскиот тенисер кој триумфираше на 27 натпревари. Во кариерата Федерер освои 103 титули, а Ноле 79.

The post Ѓоковиќ одговори на предизвикот на Федерер! (ВИДЕО) appeared first on Слободен печат.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *