Чудо-пијалок: Доколку го пиете ќе имате многу здравствени придобивки

Погледнете кои се двете состојки што можат да се користат не само во готвењето за да ги вкусите јадењата, туку и да ви дадат бројни здравствени придобивки. Затоа не е изненадувачки што тие се сметаат за еден од најмоќните природни лекови.

Значи, најдобриот и најефикасниот природен лек против запушените артерии, всушност, е комбинација на сок од лук и лимон. Рецептот подолу ќе ви помогне да спречите срцев удар и мозочни удари.

Рецепт
Состојки:
• 1 литар вода
• 6 излупени лимони, исечени на мали парчиња
• 30 чешниња лук, исечени на мали парчиња.

Начин на подготовка:
Измешајте го лимонот и лукот добро во блендер додека не добиете пире. Потоа додадете ја водата, ставете го садот на шпоретот и штом смесата ќе почне да врие, извадете ја и оставете да се излади.
Да се ​​чува во фрижидер.

Како да се користи:
1. Прва доза: Пијте 50 ml на ден 3 недели.
2. Одморете една недела.
3. Втора доза: Пијте 50 мл секој ден 4 недели.
Можете да го повторите третманот на секои 6 месеци.

Здравствени придобивки од оваа моќна мешавина се многу:
• подобрување на циркулацијата на крвта
• подобрување на функцијата на црниот дроб
• ќе го исчистите црниот дроб
• ќе го намалите холестеролот во крвта
• нормализирање на крвниот притисок
• намалување на нивото на триглицериди во крвта
• спречување на формирање на тумори
• зајакнување на имунолошкиот систем
• подобрување на функцијата на бубрезите и задржување на водата
• ќе го подобрите вашиот метаболизам и ќе ја намлите телесната тежина.

Извор: zdrave.to

Ги откри своите тајни за убавина: 5 правила на Синди Крафорд кои одземаат години

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *