(ФОТО) Со чанта од 2700 евра: Бриџит Макрон ја воодушеви Европа со нејзиниот младешки стил

Претседателот на Франција, Емануел Макрон гласаше на локалните избори во друштво на неговата сопруга, а модните портали веднаш ја искоментираа комбинацијата на облека во која Бриџит се појави како главна модна вест во Европа.

Првата дама на Франција е жена со префинет стил на кој никој не останува рамнодушен.
Таа не дозволува нејзините години и мислењето на околината да утврди што ќе носи, па затоа често ја гледаме во кратки здолништа и кожени панталони, а овој пат таа го привлече вниманието на модната јавност со „skinny“ фармерки кои совршено ги вклопила во нејзиниот шик стајлинг.
Макронови се појавија облечени во деловен изглед, Емануел носеше класичен костум, а неговата сопруга избра малку полежерна варијанта.
Имено, таа носеше беж капут од модната куќа Луј Витон, бела кошула и тренди фармерки. Бриџит се определи за „superskinny“ модел, кој најмногу го носат најслабите дами и се супер за комбинирање затоа што изгледаат извонредно и со спортско издание и како дел од деловниот стил.
Таа овој изглед го надополни со салонки со многу тенка штикла, а клучен детаљ за оваа комбинација е нејзината чанта, која исто така е потпишана од марката Луј Витон и за која е потребно да се издвојат 2.710 евра.

Фото: Profimedia

(ФОТО) Има три деца од претходниот брак: Бриџит Макрон во младоста

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *