Сораја Вучелиќ смета дека не смее да биде запоставена па повторно направи хаос на Инстаграм. Старлетата откако претходно уживаше на бреговите во Црна Гора сега се реши да замине подалеку и моментално престојува на Азурниот брег, а судејќи според нејзините објави на социјалните мрежи таа навистина ужива во луксузот. Нејзината последна фотографија во која ги истакна големите гради собра неколку илјади лајкови и стотици коментари веднаш по објавувањето. Сораја последниов период стана актуелна по нејзината венчавка и скапите поклони кои ги добива како скапа торба Шанел, но и луксузни автомобили Ферари Ламбурџини од 200.000 евра.