(ФОТО) Смел моден есенски изглед: Бралет градник под плетен џемпер

Веќе неколку сезони по ред, меѓу најпопуларните парчиња за модерни комбинации се бралет градниците.

Нежни и најчесто чипкани и без постава, тие многу брзо доживеаа револуција во дизајнот и го најдоа своето место меѓу врвните модни понуди.

А всушност кој вели дека градникот секогаш треба да биде скриен под останатиот дел од вашата облека? Кога е нешто толку стилско и ефективно, тоа парче заслужува да биде во фокусот на видното поле. Оваа сезона се препорачува бралет градник под плетен џемпер.

Без разлика дали ќе го носите самостојно или деликатно ќе се открива од под вашата кошула, ова едноставно, но во исто време сензуално парче на облека може да ја трансформира секоја ваша модна комбинација. Познатите дами, меѓу кои и Клои Кардашијан ги обожаваат комбинациите на бралет градник под блејзер.

Факт е дека ваквиот романтичен градник без жица и без закопчување на задниот дел, едноставо се навлекува како топ и одлично стои под секаков тип на облека, со што доведува до смел моден изглед.

Првобитните модели не ги поддржуваа поголемите градни, но во „Bonatti“ постојат модифицирани модели со зацврстување за дамите со поголеми гради.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *