(ФОТО) Рекреативно друштво Реал Мадрид и „стомаклиите“ Иско и Азар

Долгата пауза очигледно оставила траги врз дел од фудбалерите на Реал Мадрид иако по рестартот на првенството во Ла Лига, овој тим остварува само победи и е пред титула.

Синоќешниот меч против Еспањол, освен победата од 1-0, го одбележа изгледот на двајцата фудбалери на Реал, Иско и Еден Азар кои добија шанса во стартната постава. Зидан ги извади од игра заедно, во 63. минута, а додека излегуваа од теренот, можеше да се забележи дека двајцата имаат поголеми стомаци отколку што тоа е дозволено за професионални спортисти.

Глетката беше интересна, Реал за момент заличи на рекреативно друштво, односно маалска екипа.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *