(ФОТО) Непрепознатлива: Драгана Мирковиќ во бикини

Фолк-пејачката Драгана Мирковиќ не ја гледаме често во провокативни изданија. На јавните настани и на фотографиите на социјалните мрежи, таа внимава на својот изглед и облека.

На Инстаграм страницата Фото Носталгија, која објавува главно постари слики од ѕвездите од поранешна Југославија, излезе фотографија од Драгана во бикини. Дури и на неа, пејачката не е сосема разголена, туку е делумно покриена со марама.

Драгана долги години живее во Виена со сопругот и со децата, а пред неколку месеци таа објави фотографии од својот луксузен дом. Со сопругот Тони ги имаат ќерката Мануела (16) и синот Марко (18) кои воопшто ги нема во медиумите.

Фото: Србија Данас

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *