Македонската фудбалска репрезентација на 24 март го игра бараж натпреварот против Италија на „Ренцо Барбера“ во Палермо.

Избраниците на Благоја Милевски денес го одработија последниот тренинг пред летот за Сицилија, а по завршувањето на истиот беа поздравени и испратени од страна на македонските навивачи.

Популарната Фаланга ќе ги бодри нашите фудбалери и во Палермо, а дел од нив веќе отпатуваа и се пристигнати во Сицилија. Остатокот од навивачите ќе отпатуваат во следните денови.

Македонија и Италија го играат првиот меч од баражот за пласман на Светското првенство во Катар, победникот од овој меч ќе игра со победникот од натпреварот меѓу Португалија и Турција, а конечниот победник ќе обезбеди место на Мундијалот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here