У-21: Рекордна победа против Ф.Острови

Младата фудбалска репрезентација на Македонија со убедлив триумф од 7-1 против Ф: Острови ги започна квалификациите за следното ЕП. Избраниците на Благоја Милевски не се поколебаа откако гостите први го отворија резултатот со гол од пенал и започнаа серија во која бројеа за првпат во историјата на младинскиот фудбал до 7. Брилјираа нашите интернационалци Митровски кој постигна хет-трик и Чурлинов кој беше стрелец на два гола. По еден гол постигнаа Даци и Личина. Следува гостување на Македонија на 10. октомври во Ц.Гора. Фото за вовед: Категорија: ФудбалНовинар: Зоран Николовски

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *