УЖАС: Аргентински фудбалер загина за време на забава, падна од тераса

Младиот 23-годишен аргентински фудбалер Езекиел Есперон трагично загина во Буенос Аирес и тоа за време на забава. Есперон се забавувал со пријателите на терасата на шестиот спрат од зградата во која живеел, а се верува дека тој загинал откако се потпрел на оградата која попуштила под неговата тежина и се срушила. Несреќниот фудбалер починал по доаѓањето во болницата Зубизарета во Буенос Аирес.

Полицијата започна истрага, но според медиумите нема индиции дека станува збор за насилна смрт. Несреќата се случија во ноќта помеѓу недела и понеделник околу три часот по средноевропско време.

El Club Atlético #AllBoys lamenta el fallecimiento del ex jugador de la institución, formado en nuestras divisiones inferiores, Ezequiel Esperón.
Nuestras condolencias a sus familiares, seres queridos y amigos. pic.twitter.com/Ax09hmHxxt

— Club Atlético All Boys (@caallboys) October 7, 2019

Најпознатиот клуб за кој Есперон настапувал е бразилскиот Гремио, а последен клуб во кој играше се до трагичната смрт е мексиканскиот второлигаш Аталанта. – Длабоко жалиме поради смртта на Езекиел Есперон, тој сега е прегратките на рајот“ објави Аталанта.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *