Тепачка на граничниот премин Блаце

Тепачка на граничниот премин Блаце. Вчера во 17,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на терминал на Граничен премин,,Блаце, по претходна расправија, дошло до физичка пресметка помеѓу М.П.(60) од Виница и Ј.Х.(38) од с.Глумово. Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *