Таен состанок пред полноќ: Средба Бартомеу-Сетјен во домот на тренерот!

На ден пред големото дерби против Атлетико Мадрид, во Барселона толку врие што е можно уште вечерва да дојде до тренерска смена.

Радио Каталонија објави дека во моментов во домот на Кике Сетјен има средба меѓу него и претседателот на Барселона, Жосеп Марија Бартомеу. Не се знаат темите на кои се разговара, но може да се претпостави по она што се случуваше за време и по мечот со Селта.

На теренот имаше несогласувања меѓу Лионел Меси и помошниот тренер Едер Сарабија, а шпанските медиуми тврдат дека во соблекувалната дошло до отворен конфликт меѓу ветераните во клубот и Сетјен при што шефот на стручниот штаб бил обвинет за лошите резултати.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *