ТВ водителката Јелена Спенџарска е девојка која секогаш внимава на својот изглед. Без разлика дали станува збор за „аутфит“ за пред камера или пак за комбинација за прошетка или кафе, таа има свој формиран впечатлив стил. Спенџарска секојдневно покажува дека гаи пасија за модата и внимава на секој детал.

Оваа летна сезона, таа често одмара во домашен амбиент во прекрасното Берово, па на својот Инстаграм профил споделува летни комбинации, кои можат да послужат како инспирација за различна пригода.

– Јас сум зависник од Инстаграм….со него легнувам,со него станувам хахах. Да,секојдневно објавувам фотографии, најчесто од себе и она што го носам на себе тековниот ден, но обожавам да фотографирам и кафиња, храна која сама си ја декорирам, мојата мачка и кога ќе научам некоја необична јога поза, па сакам да се пофалам – раскажа таа во интервју за еден македонски портал.

1. Костим за капење

Една од главните работи за летниот период, особено за одењето на плажа е да го имате совршениот костим за капење кој ќе одговара на вашето тело. Јелена игра со бои, и најчесто носи дводелен, но знае да носи и едноделен костим за капење. Овојтап го има трендот на сезоната со костимот во кралско сина боја.

2. Бела боја

Белата боја е дефинитивно избор број еден за топлите летни денови. Јелена ја носи во лежерни комбинации- како ленено фустанче, и интересен топ и бермуди.

3. Ретро стил

За оваа супер комбинација Јелена откри дека носи ретро парчиња од нејзината мајка. Станува збор за бела кошула и минт бермуди кои се тотален хит сезонава.

4. Тренди комплет за вежбање

Водителката обожава да вежба, а нејзините комплети се навистина специфични, а воедно удобни за жешкото летно време.

5. Широки фармерки и топ

Фармерки и топ, искомбинирани со впечатлив ремен и патики- и ќе имате уникатен стајлинг за дневните прошетки во оние летни топли денови на одмор, баш како Спенџарска.

6. Комбинации за вечерни излегувања

Младешка модна комбинација со кожено здолниште и уникатен кроп- тренди. Доколку пак повеќе сте тип кој сака фустани, шарен фустан кој привлекува внимание е одличен избор. Очилата за сонце се неизбежен моден додаток.

Д.К.