Стартува групната фаза во фудбалската Лига на шампиони

Со два натпревари кои стартуваа во 18:55 часот, започнаа возбудувањата во групната фаза во фудбалската Лига на шампиони.

Првите две средби ќе се играат во Милано и Лион, каде во дуел од Ф групата Интер ќе ја има улогата на фаворит против Славија Прага, а во меч од Г групата кај Олимпик во Лион гостува Зент. Дербито на вечерта е во рамите од Е групата во која Наполи со Елиф Елмас ќе го пречекаат актуелниот европски шампион Ливерпул. Интересно се очекува да биде и во Дортмунд, каде ќе гостува Барселона, како и во Лондон, каде Челзи ќе се сретне со Валенсија. Комплетни двојки за денешните натпревари од 1.коло во групната фаза во Лигата на шампионите Е група 21: 00 НАПОЛИ – ЛИВЕРПУЛ 21: 00 САЛЦБУРГ – ГЕНК Ф група 18: 55 ИНТЕР – СЛАВИЈА ПРАГА 21: 00 БОРУСИЈА ДОРТМУНД – БАРСЕЛОНА Г група 18: 55 ЛИОН – ЗЕНИТ 21: 00 БЕНФИКА – РБ ЛАЈПЦИГ Х група 21: 00 ЧЕЛЗИ – ВАЛЕНСИЈА 21: 00 АЈАКС – ЛИЛ

Останатите осум натпревари ќе се играат утре.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *