Сончево со умерена облачност и северен ветер

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната температура од шест до 13 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе достигне до три степени, а дневната температура до 11 степени. Потоа следува период на стабилно и потопло време.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *