Во лето стајлингот можете да го освежите за да не изгледате монотоно. Фустаните нека бидат Вашиот прв избор, особено кога се подготувате за летен одмор, и за плажа. Постојат различни модели, кои одговараат на вашиот стил и вкус, но може да се носат и во повеќе пригоди.

Ние имаме три „must have“ фустани за ова лето, кои во моментов во продавниците на брендот „Linea“ се на попуст од 30%.

1. Фустан со голи раменици во тропски дезен- одличен избор за топлите летени денови. Неговиот лежерен изглед, а воедно и удобноста се на прво место. Тренди миди должина и бои со кои може да искомбинирате најразлични сандалки или влечки.

2. Инвестирајте во облека што ќе можете да ја носите насекаде – од плажа на прошетка, до работа (ако ви е дозволено да носите такви фустани), и вечерни излети. Токму овој фустан со риги е вистинскиот избор за Вас.

3. Асиметричен фустан во бојата на Сонцето со цветен дезен- совршенство за топлите летни денови, со кое сигурно ќе бидете забележани на плажа, но и каде да се појавите.