Скромно и уникатно – Меган и Хари за годишнината од брак си подариле нешто што чини ‘5 пари’

Меган Маркл и принцот Хари, пред две години, на 19-ти мај го изговорија судбоносното „Да“. Тие еден на друг за годишница од бракот си врачиле подарок кој е од исклучителна важност за нив. Како што пренесуваат странските медиуми, Меган и Хари еден на друг си подариле работи од памук. Експертите велат дека памукот е симбол на поврзаност и време кое ќе ве направи пофлексибилни, и сигурно поради тоа се одлучиле за ваков подарок. Извор близок на парот рекол дека Меган и Хари својата годишнина од бракот ја прославиле мирно, со синот Арчи.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *