Силекс со евроголот на Дурански ја совлада Шкендија

Фудбалерите на Силекс одиграа извонреден натпревар против шампионот Шкендија и со победа од 1-0 ги заверија првите три бода во новата сезона. Вистински еврогол на стартот на второто полувреме постигна Дурански што беше доволно за триумф. За Шкендија ова е втор пораз на стартот од сезоната. Прв бод денеска освои Вардар кој одигра без голови со Борец во Велес а голови немаше и на средбата Македонија ЃП – А.Пандев. Втората победа за лидерската позиција во првенството ја забележа екипата на Ренова и тоа со 2-1 против новолигашот Струга Трим Лум Фото за вовед: Видео: File sport_1_fudbal_0.mp4Категорија: ФудбалНовинар: Зоран Николовски

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *