Се сеќавате на Хурем? Нема да верувате што работи сега

Актерката со турско и германско потекло Меријем Узерли, која се прослави со улогата на Хурем во „Величествениот“, со објава на својот Инстаграм профил се пофали дека има нов работен проект. Актерката од утре отвора продавница за слатки во центарот на Берлин. Како што објасни таа на својот Инстаграм профил, се надева дека ова ќе биде само една од планираната низа на продавници низ целиот свет. – Ја отворам мојата прва „Нош-Нош“ продавница во Берлин, ќе се продаваат многу здрави и вегански слатки. Ова претставува само почеток од многу патувања и се надевам ќе се прошириме низ целиот свет. Јас и моите пријатели го креиравме ова место во кое сакаме да се чувствувате како да сте дома со слатки од најдобар квалитет“, напиша актерката. -„Ќе се продаваат вегански чоколади, џемови, сладолед, маслиново масло, кафе, чај и многу други вкусни нешта, пиша преубавата црвенокоса Узерли.

View this post on Instagram

10.july I m OPENING up my first NOSH NOSH Shop in berlin @noshnoshberlin #comingsoon 🎊😎🥰 it’s about tasty and healthy delicious pieces 🥜🍫🍧☕️🥤 this is just the start of a beautiful journey – first in berlin then hopefully all over the world ! Me and my friends created a place where we want you to feel Home 🏡 ❤️ and enjoy the highest quality of our delicious offers… Almonds / Nuts gluten-free vegan chocolate Milk chocolate Our amazing „spoon Kakao“ 😱🥰 🥄 Macarons Jams Two times world championship ice cream 🍨🥰 Olive oil Coffee Tea And many many more … visit us at NOSH NOSH Hackescher Markt @noshnoshberlin #food #healthy #gourmet #berlin #shop #hackeschermarkt #chocolate #icecream #jam #olives #oliveoil #nuts #kakao #highquality #noshnosh #noshnoshberlin #deliciouspieces 🥜

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *