Се активира „црвено-црниот“ вулкан: Уште 200 билети за мечот со Кјелце!

Мора да се признае, малку зачудувачки, во Скопје гостуваат Карачиќ, Душебаев и дружината, а сеуште има слободни билети во продажба, односно изгледа нема да бидат пуштени дополнителен број на билети.

До овој момент, на два дена пред натпреварот (сабота, 9. ноември, 17.30 часот – СЦ „Јане Сандански“), во слободна продажба има уште 200-тина билети (без блокот на Комитите), пренесува „Вардар фанс“.

По тој повод, се повикуваат сите навивачи да купат билет и да дојдат во сабота да навиваме за македонскиот и европскиот на кој му е потребна голема поддршка.

– Билети можете да набавите и онлајн ТУКА.

Претходно тренерот Едуард Кокшаров и пивотот Стојанче Стоилов ги искажаа своите амбиции за претстојниот важен дуел против Полјаците.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *