Познатата пејачка на својот TikTok профил објави видео во кое на урнебесен начин откри дека не е во врска.

Селена седела покрај теренот со другарките, а потоа им викала на фудбалерите: „Јас сум сингл!“ Таа потоа додаде: „Само ми треба многу внимание. Но, многу ќе ве сакам момци!“

Видеото собра повеќе од 17 милиони прегледи и 4,2 милиони лајкови, а многу фанови ја пофалија нејзината искреност.

@selenagomez

The struggle man lol

- Спонзор -

♬ original sound – Selena Gomez

„Како да се гледам себеси“, напишал еден Тиктокер, а друг додал: „Замислете Селена Гомез да ви вика колку е осамена“.

„Моето моментално расположение“, се пошегува трет, додека четвртиот кратко прокоментира: „Каква кралица“.