Северина лумпуваше до зори без Игор во едно загребско кафуле, со човекот кој неодамна и прати тамбураши под прозорец за нејзиниот роденден (ФОТО)

И додека со денови беше затворена во нејзиниот стан од 300 метри квадратни во загребски Козјак, Северина го напушти станот пред само неколку дена за да отиде во полиција на информативен разговор, откако наставничка во училиштето каде учи нејзиниот син ја пријави за закани. Пејачката конечно излезе во вторникот вечерта малку да се опушти и да го прослави роденденот на нејзиниот ПР менаџер и долгогодишен пријател Давор Гргин во едно кафуле во Загреб. Севе во еден момент дури и го зграпчила микрофонот и запела, потег што него прави јавно баш за секого! Овој пат, Северина не кршела чаши, како на свадбената прослава на пријателот на пејачот Тони Цетински. Таа неодамна го прослави и својот роденден, но во нејзиниот стан во Козјак додека беше во самоизолација по враќањето од Белград. < Нејзиниот менаџер тогаш и прати тамбураши под прозорецот, па возбудената Севе излезе на балконот во фустанче и пееше заедно со нив. Како што дознава 24.хр од пријателите на Севе, „нешто дефинитивно не е во ред меѓу неа и Игор“, затоа што „никогаш не биле толку разделени“. Тој повторно започнал да работи како фудбалски менаџер, а Севе му се посветила на својот син, за кого постојано зборува.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *