Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, купи нов автомобил. Новиот ѕвер во гаражата на славниот Португалец е Bugatti Centodiec, вреден нереален девет милиони евра и е еден од само десетте примероци. Centodieci на италијански значи 110. Направено е да се прослави 110-годишнината од Бугати и има навистина неверојатни карактеристики. Неговата најголема брзина е 380 км на час, а од 0 до 100 км на час развива за неверојатни 2,4 секунди. Со новата машина Роналдо веќе се пофали на Инстаграм, а фановите му завидоа на големиот возен парк кој вреди милионска сума.

View this post on Instagram

You choose the view 😉😅

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on