Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор

Славниот бразилски фудбалер Роналдињо ја плати кауцијата и излегува од затворот во Асунсион, Парагвај.

Како што објавува „Марка“, Роналдињо и неговиот брат ја платија кауцијата во износ од 1.6 милиони долари и по 33 дена излегуваат од затворот во Парагвај.

Тие нема да смеат да го напуштат Парагвај и ќе бидат во домашен притвор во хотел во Асунсион се додека не заврши судскиот спорт против нив.

BREAK – Former #FCBarcelona star Ronaldinho and his brother have been released from a Paraguayan jail after depositing $1.6m as bail, with both now under house arrest in a hotel in Asuncion https://t.co/bMKvfvVlHo pic.twitter.com/IwEjGoDfjZ

— footballespana (@footballespana_) April 7, 2020

Роналдињо и неговиот брат беа уапсени кога со фалсификувани пасоши се обидоа да влезат во Парагвај.

Според нивните изјави, тие дошле во Парагвај поради хуманитарна акција, за да помогнат во лечењето на децата чии родители се сиромашни.

The post Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор appeared first on Слободен печат.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *