Пронајдени мигранти во камион во Велика Британија

Повторно пронајдени мигранти во камион во Велика Британија.

Полициските службеници уапсиле возач под сомнение дека криумчарел 15 луѓе.

Ова се случва среде истрагата за убиството на 39 мигранти кои беа пронајдени во камион ладилник во Есекс.

За тој случај приведени се петмина осомничени, меѓу кои и возачот на камионот.

Фото за вовед: Видео: File 07.11_daniel_svet_1.mp4Категорија: СветНовинар: Даниел Василев

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *