Ивана Кнол, најатрактивната хрватска навивачка, се најде на мета на критики од одредени следбеници на Инстаграм. Таа е позната по нејзините провокативни фотографии кои предизвикуваат воздишки кај многумина, но се чини дека има и такви кои не баш и се восхитуваат на она што го покажува.

View this post on Instagram

salty but sweet 💦 #croatia #summer #beach #beachlife #bikinigirl #summergirl #model #fitgirls #travellifestyle #bodygoals #bodygoal #modelsearch #fordmodels #wlyg #elitemodels #nextmodels #wilhelminamodels #siswimsuit #maxim #maximmag

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll) on

Една од последните фотографии беше проследена со следниот коментар: „Дали знаеш ништо друго освен да ги покажуваш задникот и градите? Досадно веќе. Направи видео да го привлече вниманието, за да бидеме посмирени веќе“, се вели во коментарот.

View this post on Instagram

200 000 🤩 hvalaa vam ljudi 🖤 voli vas vasa Knollica 😘 200k 🤩 thank you guys 🖤 love you all 😘#split #croatia #lifestylegoals #tlpicks #womenslook #outfitinspiration #style #summergirl #luxurylifestyle #travellifestyle #bodygoals #luxury #travelgram #extravaganza #fitnessgirl #fitgirls #bodygoal #luxurylady #outfitinspo #croatiangirl #wearetravelgirls #model #vogue #stylish

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll) on

„Душо, дозволида те научам, имаш опција – да отследиш или блокираш и никогаш повеќе нема да те мачам“, возврати Ивана.

View this post on Instagram

plivam… 🐳 #croatia #croatiafulloflife #summer #beach #sea #beachlife #travellifestyle #travelphotography #travelgirl #beachbody #bodygoals #model #tropical #tropicalvibes #vacation #vacationmode #inspojunkie #maxim #fordmodelscout #fordmodels #elitemodels #siswimsuit #wlyg #imgmodels

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll) on

Исто така, неколку од нив напишаа дека таа претерала со зголемување назадникот во фотошоп, а таа појасни дека само се здебелува.