Вести

Приведен 33-годишен скопјанец за доиздржување на затворска казна

Published

on

Денеска во 12.25 часот во населба Маџари во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода С.Ј.(33) од Скопје. Тој бил баран со потерница по барање на Казнено-поправната установа Затвор Скопје за доиздржување на казна затво од седум месеци, а бил осуден на затворска казна од една година за сторено кривично дело 288 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде предадено на надлежна казнено-поправна установа.

Популарни вести

Exit mobile version