Пораката на Пјаниќ на Инстаграм која можеби нешто крие и најавува

Фудбалерот на Јувентус и репрезентативец на БиХ, Миралем Пјаниќ, сподели мистериозна порака на својот Инстаграм профил.

Тој веќе тренира со својот Јувентус неколку денови, па со нетрпение чека да почне сезоната, а неизвесно е дали ќе остане во Торини или ќе се пресели во Барселона.

Секое движење на Пјаниќ се следи во чекор, пред се од шпанските медиуми, кои редовно пишуваат дека Пјаниќ веќе донел конечна одлука и дека во следните денови треба да им ја соопшти на челниците на „старата дама“, а тоа е дека ќе сака да замине во Барселона.

Но Пјаниќ по денешниот тренинг во Јувентус, повторно се огласи на Инстаграм, со порака која остава доста мистериозна најава:

Иднината зависи од она што ќе го направите денес. Среќен сум што се вратив на терен“, што и да има и ако има нешто скриено во пораката, ќе се знае повеќе деновиве.

View this post on Instagram

A post shared by Miralem Pjanić (@miralem_pjanic) on

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *