Пожар во близина на гробиштата во Визбегово

Во СВР Скопје вчера во 13.16 часот било пријавено дека во с.Визбегово, скопско, во близина на гробиштата, настанал пожар, при што била опожарена нискостеблеста шума и сува трева. Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат во 16.00 часот од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *