Од коронавирус почина легендарниот дизајнер Серџо Роси

Серџо Роси, основачот на истоимената модна куќа за производство на луксузни чевли, почина на 85-годишна возраст од последиците на коронавирусот, објави градоначалничката на Сан Мауро Пасколи. Претприемачот бил хоспитализиран во болница во северна Италија, а починал синоќа. – Неговата смрт е огромна загуба за нашата заедница – рекла Лусијана Гаргулија, градоначалничка на општината со 47.000 жители.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *