Од ботоксот и естетските корекции си го уништи лицето: Силвестер Сталоне не личи на себе (ФОТО)

Силвестер Сталоне (74) последниве години ја шокираше јавноста со лицето, кое го уништи со ботокс и други естетски процедури. Неговите обожаватели истакнуваат дека Сталоне ја наследил опсесијата со пластични корекции од неговата мајка, астрологот и танчерката Џеки Сталоне (98). Херојот на акционите филмови, како и неговата мајка, сакаше да престане да старее, па исто како неа, тој има уништено лице наместо да изгледа помладо. Сталоне започна да прави корекции пред околу десет години. Сепак, јавноста се надева дека неговите убави ќерки, за кои често се фали, нема да одат по неговиот пат. Софија (23), Систин (22) и Скарлет (18) на сите три им ја даде буквата „с“, со која започнува неговото име. Сталоне објави фотографија со своите ќерки на Инстаграм и истакна дека се излезени.

View this post on Instagram

Out with my daughters. We dropped our masks real fast for the picture. Be safe, keep punching! #fresh air. @sophiastallone @scarletstallone @sistinestallone

A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone) on

Брзо ги симнавме маските само за фотографирање. Пазете се, напиша холивудскиот актер.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *