Против болки во зглобовите и горење во колената помага средство на база на растително масло и лавров лист. Ставете да зоврие една чаша растително масло, изладете го и додајте 30 г лавров лист. Листовите исечкајте ги ситно, но не во прав. Оставете го тоа да отстои две недели, а потоа исцедете го. Приготвеното средство втривајте го во болните зглобови, не премногу силно, но додека се апсорбира целосно. Кожата притоа малку се загрева и црвенее. Спроведувајте ја лековитата сеанса пред спиење, така што потоа ќе се загреете и ќе легнете да се одморите. Добро е да го правите ова во близина на извор на топлина – покрај печка или радијатор, никако на провев. извор: Курир.мк