Несекојдневна гозба во соблекувалната на Партизан, ќебапчиња (ВИДЕО)

Соблекувалната на кошаркарскиот клуб Партизан во текот на вчерашниот ден беше весела поради роденденот на Артјом Параховски. Искусниот белоруски кошаркар вчера наполни 32 години,а соиграчите ги изненади со специјалитети на скара.

Пријатното изненадување од Параховски беше одлично прифатено од кошаркарите, а специјателите посебно му се допаднаа на Американецот Маркус Пејџ кој веднаш пред камерите на клупската телевизија изјави:
„ќебапи is good. It’s my favourite food.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *