Нема заљубен кој не го слушал: Почина легендата на соул музиката

Бил Витерс, кој ги напиша и испеа едни од најубавите соул песни во 1970-тите, вклучувајќи ги „Lean on Me“, „Lovely Day" и „Ain't No Sunshine, почина на 81 година од компликации со срцето, објави неговата фамилија.

Во негова чест се присетуваме на неговите хитови, во овие карантински денови, музика за душа.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *