Момче нападнато на фудбалско игралиште- две лица му го одзеле и телефонот

Во Полициската станица Карпош вчера околу 20.40 часот, Н.В.Г.(49) од Скопје пријавила дека околу 19.30 часот на фудбалско игралиште две лица физички го нападнале нејзиниот 15-годишен син и му одзеле мобилен телефон. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *