МВР со детали за вчерашната драма: Затвореникот избегал додека го пренесувале од Клиника кон Идризово

На 14.10.2019 во 17.30 часот во с.Пресница, општина Липково, бил приведен затвореникот Ф.И.(37) за кој истиот ден во 11.30 часот затворските служби од КПУ Идризово во СВР Скопје пријавија дека околу 11.10 часот на ул.„Благоја Стефковски“ избегал додека го пренесувале од Клинички центар кон КПУ Идризово.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *